0 (0 Ocen)

Szkolenie okresowe BHP – pracodawcy i osoby kierujące pracownikami

Adrian Podsiadły
Adrian Podsiadły
Specjalista ds. ochrony środowiska
Kategorie BHP

Opis kursu

Szkolenie przeznaczone jest dla pracodawców oraz innych osób zajmujących stanowiska kierownicze w przedsiębiorstwach, spółkach, zakładach prywatnych, urzędach, spółdzielniach, placówkach oświatowych oraz innych jednostkach organizacyjnych. Obejmuje to również osoby pełniące funkcje kierownicze nad pracownikami, takie jak mistrzowie, brygadziści, kierownicy wydziałów i innych komórek organizacyjnych.

Szkolenie okresowe muszą odbyć pracownicy, którym upłynęło 6 miesięcy od zatrudnienia lub objęcia funkcji kierowniczej, a także pracownicy, którym kończy się ważność dotychczasowego szkolenia okresowego w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP).

Program szkolenia jest zgodny z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, szkolenie okresowe BHP w formie samokształcenia kierowanego (e-learningu) jest powszechnie obowiązującą formą nauczania.

Kurs kończy się egzaminem przeprowadzanym drogą elektroniczną. Po jego zdaniu uczestnik otrzymuje zaświadczenie zgodne z wyżej wymienionym rozporządzeniem.

Osoba, która ukończyła szkolenie i otrzymała certyfikat, jest uprawniona do przeprowadzania instruktażu stanowiskowego dla nowych pracowników.

Ważność certyfikatu wynosi 5 lat.

Program kursu

Organizacja kursu

Wybrane regulacje prawne z zakresu prawa pracy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy, z omówieniem źródeł prawa międzynarodowego (dyrektyw WE, konwencji MOP).

Identyfikacja, analiza i ocena zagrożeń czynnikami szkodliwymi dla zdrowia, uciążliwymi i niebezpiecznymi oraz ocena ryzyka związanego z tymi zagrożeniami.

Organizacja i metody kształtowania bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, z uwzględnieniem stanowisk wyposażonych w monitory ekranowe; zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy.

Analiza okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy i chorób zawodowych oraz związana z nimi profilaktyka; omówienie przyczyn charakterystycznych wypadków przy pracy, ze szczególnym uwzględnieniem wypadków powstałych na skutek niewłaściwej organizacji pracy, oraz związanej z nimi profilaktyki.

Organizacja i metodyka szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy (z uwzględnieniem metod prowadzenia instruktażu stanowiskowego) oraz kształtowanie bezpiecznych zachowań pracowników w procesach pracy.

Zasady postępowania w razie wypadku w czasie pracy i w sytuacjach zagrożeń (np. pożaru, awarii), w tym zasady udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku.

Skutki ekonomiczne niewłaściwych warunków pracy (np. świadczenia z tytułu warunków pracy, składka na ubezpieczenia społeczne pracowników).

Problemy ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska naturalnego.

Zdobądź certyfikat!

Dodaj ten certyfikat do swojego CV, aby pokazać swoje umiejętności i zwiększyć swoje szanse na zostanie zauważ

selected template

Oceny i opinie kursantów

Brak recenzji
Brak recenzji
100,00 

Przygotowane przez

Adrian Podsiadły
Adrian Podsiadły
Specjalista ds. ochrony środowiska